خرید پولکادات (DOT) | فروش POLKADOT | قیمت پولکادات

پولکادات یا DOT را به عنوان پلتفرم بلاکچینی‌ای می‌شناسند که قرار است انحصار اینترنت را از بین ببرد و مسیر پیدایش نسل بعدی دنیای وب یا همان وب ۳ را هموار کند. یعنی خرید پولکادات در واقع خرید توکنی است که که آن را با DOT هم می‌شناسند، یک شبکه یکپارچه از بلاکچین‌ها است که حضور آن تحولی عظیم در نحوه برقراری ارتباط بلاکچین‌های مختلف با یکدیگر را به ارمغان می‌آورد.


برای ورود به دنیای فروش و خرید پولکادات و آغاز فعالیت در این بخش از حوزه کریپتو، لازم است علاوه بر دانستن نحوه خرید پولکادات یا کسب اطلاعات درباره قیمت DOT، ابتدا درباره اهداف پیدایش آن، خالق پولکادات، مزایا و نقاط ضعفی که ممکن است داشته باشد، اطلاعاتی به دست آورید تا با دیدی وسیع‌تر و ذهنی آگاه‌تر در این عرصه فعالیت کنید.


بلاکچین پولکادات

شبکه دات یا پولکادات چیست؟

در روزهای فعلی دنیای تکنولوژی و وب، بیشتر رمزارزها و پروژه‌های حوزه کریپتو با اهدافی نظیر موارد زیر طراحی و خلق می‌شوند:


 • رفع مشکلات موجود در مراودات مالی با فیات‌ها
 • رفع محدودیت‌های حاکم بر دنیای حقیقی
 • اجتناب از درگیر شدن با قوانین سیستم‌های بانکی کشورها
 • اجتناب از مشکلات ناشی از تفاوت ارزش‌ ارزهای فیات

این رمز ارزها هرکدام مبتنی بر فناوری بلاکچین مختص به خود هستند و به دنبال اهدافی که برایشان تعریف شده است پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشته و فعالیت خود را آغاز می‌کنند. اما در این میان آنچه سبب پیدایش دات شد، مشکلات ناشی از عملکرد همین بلاکچین‌های متعدد بود. در واقع گوین وود، بنیانگذار و مدیر ارشد فنی شبکه اتریوم، پولکادات را که یک تکنولوژی چند زنجیره‌ای و چند شبکه‌ای است با هدف اتصال بلاکچین‌های مختلف به یکدیگر ایجاد کرد.


دو مورد از مهم‌ترین مشکلاتی که دات برای رفع آن‌ها به وجود آمد به شرح زیر هستند:


 1. مقیاس‌پذیری یا Scalability
 2. انزوا یا Isolation

رمز ارز پولکادات

پولکادات چگونه مشکلات شبکه‌های بلاکچین را حل می‌کند؟

اکنون که تا حدودی نسبت به دات و اهداف پیدایش آن مطلع شدید، ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کند که دات از چه طریق و به چه شیوه‌ای مشکلاتی نظیر مقیاس‌پذیری یا انزوا را حل می‌کند؟


با بررسی ساختار پلتفرم دات، بررسی پاسخ این سوال برای شما شفاف‌تر می‌شود. شبکه اصلی دات تحت عنوان Relay Chain بستری است که بلاکچین‌های مجزا را به یکدیگر متصل می‌سازد. Para Chain که می‌توان آن را زنجیره موازی نیز معنی کرد، قسمت بعدی ساختار پلتفرم دات است که بستری برای ارتباط بلاکچین‌های موازی و تک‌زنجیره است. در آخر Bridge Chain را می‌توان به عنوان بخش مهم بعدی این پلتفرم معرفی کرد. این بخش از زنجیره‌ها، برای اتصال زنجیرهایی که تابع پروتکل‌های گاورننس نیستند،‌ طراحی و راه‌اندازی شده است.


اما صحت عملکرد این سه بخش کلیدی از ساختار پلتفرم دات به چه واسطه‌ای تضمین می‌شود؟ قراردادهای هوشمند! همان ویژگی متمایز و منحصر‌به‌فردی که همیشه در حوزه ارزهای دیجیتال به کمک ساختارهای نوین می‌آید. به عنوان آخرین نکته درباره ساختار دات باید به امنیت آن اشاره کرد. امنیت به وجود آمده توسط پولکادات به قدری بالا است که سبب می‌شود بلاکچین‌های فعال در بستر آن نیز از این امنیت بی‌بهره نمانند.


رمز ارز پولکادات یا DOT چیست؟

شبکه پولکادات نیز مانند بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، دارای توکن یا ارز دیجیتال مختص به خود تحت عنوان دات یا DOT است. این رمزارز برای مرتفع‌سازی اهداف زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:


 1. ایجاد حاکمیت
 2. ایجاد سهولت در اجماع شبکه پولکادات
 3. پرداخت و نگهداری به عنوان یک دارایی یا ارزش

احتمالا به عنوان یک فعال در حوزه ارزهای دیجیتال با این ۳ ویژگی به وجود آمده توسط رمزارز دات و یا مشابه آن‌ها در شبکه‌های دیگر آشنایی دارید، اما برای آن دسته از تازه‌واردان به دنیای ارزهای دیجیتال لازم است بگوییم که:


 1. حاکمیت یعنی افرادی که دارای ارز دیجیتال دات هستند، این امکان را دارند که بر تصمیم‌گیری‌ها، عملکرد و تغییرات پلتفرم دات کنترل و درباره آن‌ها حق رأی داشته باشند.
 2. همچنین دارندگان رمزارز دات که به آن‌ها هولدر نیز می‌گویند، می‌توانند برای جلوگیری از حمله هکرها یا هر نوع حمله دیگری به این پلتفرم، مشارکت و فعالیت‌های نظارتی و کنترلی داشته باشند. این امر سبب ایجاد سهولت در مکانیسم اجماع شبکه دات می‌شود.
 3. خرید دات و به طور کلی نگهداری آن به عنوان یک ارزش، از این لحاظ حائز اهمیت است که هولدرها می‌توانند با پرداخت آن، پاراچین‌های جدیدی را به شبکه اضافه کنند.

رمز ارز پولکادات

خرید پولکادات DOT از صرافی اکسبیتو

شاید پیش از خرید دات و کسب آگاهی نسبت به قیمت آن بد نباشد اطلاعاتی درباره تعداد کلی این توکن و میزان خرید و فروش آن به دست آورید. تعداد کل رمز ارزهای تعریف شده دات در بلاک اولیه پلتفرم پولکادات، ۱۰ میلیون است.


۵ میلیون از این تعداد در سال ۲۰۱۷ از طریق مزایده به بازار عرضه شد.
۲ میلیون دیگر پیش از راه‌اندازی شبکه و برای ایجاد مشارکت‌های احتمالی به بازار عرضه شد.
۳ میلیون از تعداد کل ۱۰ میلیون نیز، در حال حاضر برای سازمان WEB3 به صورت رزرو درآمده است.
اما شما به عنوان یک فعال حوزه کریپتو برای خرید دات باید چه اقداماتی را صورت دهید؟


کافی است نسبت به ایجاد حساب کاربری در یک صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال که پیش‌تر نسبت به آن تحقیق کرده‌اید، اقدام کنید. صرافی اکسبیتو به عنوان یک صرافی آنلاین معتبر و دارای مارکت کپ بالا، برای خرید دات یا کسب آگاهی نسبت به قیمت DOT یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود. چرا که کاربری آن بسیار آسان و سرعت آن بسیار بالا است. به علاوه مشاوران زیادی در صرافی اکسبیتو حضور دارند که به صورت آنلاین و تلفنی شما را در خرید دات یا کسب هر اطلاعات دیگری که نسبت به سایر رمز ارزها لازم دارید راهنمایی می‌کنند.


ارزان‌ترین قیمت پولکادات POLKADOT در ایران

هر زمان که صحبت از خرید پولکادات به ارزان‌ترین قیمت ممکن شد، بدانید که در واقع تفاوت قیمت دات در پرداخت کارمزد به صرافی است. برای همین همیشه علاوه بر امنیت، سرعت و سهولت عملکرد صرافی‌ها، درباره میزان کارمزدی که دریافت می‌کنند نیز تحقیق کنید.


در نظر داشته باشید که صرافی اکسبیتو در همین راستا با دریافت کم‌ترین کارمزد ممکن شما را با قیمت دات شگفت‌زده خواهد کرد. برای کاربرانی که در داخل ایران حضور دارند، پرداخت کارمزد کم یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود چرا که معمولا برای اولین بار بیشتر این رمز ارزها را باید با فیات‌هایی تهیه کرد که ارزش بیشتری نسبت به ریال دارند و همین موضوع به جلوگیری از اتلاف هزینه‌های اضافی خرید و فروش ارزهای دیجیتال کمک شایانی می‌کند.


نمودار ارز پولکادات

فروش و خرید پولکادات با ریال و تتر

خرید دات با ریال و تتر یکی دیگر از امکاناتی است که توسط صرافی اکسبیتو برای شما محقق می‌شود. کافی است آن میزان ریالی که جهت سرمایه‌گذاری یا خرید دات در نظر دارید را وارد کنید تا صرافی به شما بگوید که می‌توانید معادل آن، چه‌قدر دات دریافت کنید.


همین کار را در رابطه با خرید دات با تتر و یا خرید و فروش سایر رمز ارزها نیز می‌توانید در صرافی آنلاین اکسبیتو انجام دهید.


همچنین می‌توانید هر روز یا ساعتی که تمایل داشتید نسبت به قیمت DOT اطلاعات لازم را از صرافی اکسبیتو دریافت کنید و سپس در صورت صلاح‌دید نسبت به خرید دات اقدام کنید.


چرا دات یا پولکادات بخریم؟

در این بخش به بررسی برخی از ویژگی‌های دات و شبکه پولکادات می‌پردازیم اما اجازه دهید پاسخ این سوال که چرا باید دات بخریم را پس از بررسی بخش بعدی یعنی آینده پروژه پولکادات ارائه دهیم.


دات رمز ارزی است که به صورت مداوم با ارزهای دیجیتال معروفی مانند بیت‌کوین و اتریوم در ارتباط است. ارتباط این رمز ارزها به قدری پیوسته و شدید است که در حال حاضر تیم Interlay در حال ساخت پل بیت‌کوین پولکادات هستند. وظیفه این پل فراهم‌سازی یک زیرساخت میان‌شبکه‌ای و دیفای است. با افتتاح این پل، کاربران می‌توانند بیت‌کوین را در پلتفرم‌های غیرمتمرکزی که در شبکه پولکادات فعالیت دارند نیز معامله و توکنایز کنند.


این یک نمونه کوچک از اتفاقاتی است که با سرعت زیاد در دنیای پولکادات در حال رخ دادن است. با تکیه بر همین یک پروژه می‌توان تصور کرد که خرید دات تا چه حد می‌تواند در آینده به کار شما آمده و برایتان امتیازاتی را فراهم سازد.


پروژه پولکادات و پیش‌بینی DOT در سال ۲۰۲۲

از آن‌جایی که دات با هدف ایجاد ارتباط میان بلاکچین‌های مختلف پدیدار شده است، می‌توان گفت که آینده درخشانی در انتظار آن است. از چشم‌اندازهایی که می‌توان با توجه به مسیر فعلی پولکادات برای آینده آن متصور شد، این است که پولکادات می‌تواند اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند را بدون نیاز به اقدامات خاصی از جانب توسعه‌دهندگان آن‌ها، به صورت غیرمتمرکز با یکدیگر متصل ساخته و برنامه‌های کاربردی را با یکدیگر به اشتراک بگذارد.


در حال حاضر بسیاری از توسعه‌دهندگان در تلاش برای گسترش پلتفرم پولکادات و رونمایی از فازهای جدید آن هستند. سرعت گسترش اکوسیستم پولکادات به قدری بالا است که می‌توان گفت احتمالا از زمان تهیه این متن تا زمانی که شما آن را مطالعه می‌کنید نیز تغییرات عظیمی در پلتفرم آن صورت گرفته باشد.


طراحی و ساختار شبکه پولکادات به قدری مستحکم و متمایز است که دست توسعه‌دهندگان برای ایجاد توسعه در آن باز بوده و نوآوری در آن به سرعت تحقق‌پذیر است. بنابراین می‌توان گفت پاسخ به سوال چرایی خرید دات واضح است. آینده درخشان این پلتفرم و کارهایی که احتمالا هولدرهای رمزارز دات به واسطه آن می‌توانند انجام دهند!


جمع‌بندی

تا اینجا به حد کافی درباره وسعت پروژه دات صحبت کردیم و اطلاعات بسیاری را درباره این پلتفرم و رمز راز دات به دست آوریم. متوجه شدیم که خرید دات چه مزایایی را برای ما به ارمغان می‌آورد و چه امکاناتی را برای ما فراهم می‌سازد.


اما باید گفت که آنچه تا به این لحظه مطالعه کردید، قطره‌ای از دریای اخبار موجود درباره پروژه پولکادات بود. اتفاقات بسیار زیادی درباره این اکوسیستم و رمزارز‌ آن در حال به وقوع پیوستن است که هر کدام به اندازه خود جای بحث داشته و می‌تواند چشم‌اندازی متفاوت برای آینده این پروژه باشد.