خرید ایاس (EOS) • فروش EOS | قیمت ایاس

ایاس (EOS.IO) یک پروژه بلاک چین قرارداد هوشمند است که به عنوان "قاتل اتریوم" شناخته می‌شود. EOS به عنوان یک ICO در سال 2017 شروع به کار کرد و از آنجا که این پلتفرم بسیاری از ویژگی‌های اتریوم را دارد، به سرعت به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال ایاس (EOS) در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

EOS چیست؟.png

EOS چیست؟

EOS یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز (یا نیمه متمرکز) مبتنی بر بلاک چین است که توسعه، میزبانی و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز در مقیاس تجاری را امکان‌پذیر می‌سازد.


EOS توانایی ارائه دسترسی ایمن و احراز هویت، میزبانی داده، مدیریت استفاده، مجوز و ارتباط بین dApps و اینترنت را دارد بطوریکه برخی حتی نحوه عملکرد EOS را با فروشگاه Play Google یا App Store اپل مقایسه می‌کنند.بنیانگذاران EOS چه کسانی هستند؟

پروتکل EOS در سال 2017 توسط شرکتی به نام Block.one تاسیس شد. این شرکت توسط دن لاریمر و برندان بلومر رهبری می‌شود.

پروژه EOS از طریق یک ICO یک ساله در 26 ژوئن 2017 آغاز شد. Block.one در نهایت 1 میلیارد توکن به فروش رساند که به درآمد کلان 4 میلیارد دلاری شرکت رسید. این فروش توکن یکی از بزرگترین رویدادهای ICO در تاریخ صنعت ارزهای دیجیتال بود.

چه چیزی EOS را منحصر به فرد می کند؟.png


چه چیزی EOS را منحصر به فرد می کند؟

EOS یک پروژه رمزنگاری منحصر به فرد است و چندین ویژگی مهم از جمله مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و تمرکززدایی را در بر می‌گیرد.


اکوسیستم EOS به دلیل مکانیزم اجماع Delegated Proof of Stake (DPoS) توانایی پردازش حدود 1 میلیون تراکنش در ثانیه را دارد و با استفاده از پردازش موازی به چنین توان عملیاتی بالایی دست می یابد.


برخلاف اتریوم که به طور بالقوه می تواند قربانی حملات DAO شود، EOS با متوقف کردن گره‌ای که چنین تراکنشی را پردازش می‌کند این مشکل حل کرده و تنها پس از رفع این مشکل به پردازش تراکنش های جدید باز می‌گردد.


به علاوه پلتفرم EOS را می توان یک سیستم عامل غیرمتمرکز در نظر گرفت. این در حالی است که اتریوم اغلب به عنوان ابررایانه غیرمتمرکز شناخته می‌شود.


چه چیزی EOS را ارزشمند می‌کند؟

ارزش EOS از توانایی آن برای عمل به عنوان پلتفرمی برای قراردادهای هوشمند و ایجاد dApp ناشی می‌شود. این ویژگی آن را به یکی از معدود پلتفرم‌هایی تبدیل می‌کند که می‌توان آن را به عنوان یک «معامله بسته کامل» در نظر گرفت.


چه چیزی EOS را ارزشمند می‌کند؟.png

چند سکه EOS.io (EOS) در گردش است؟

در حال حاضر کمی بیش از 950 میلیون توکن EOS از مجموع 1,027,411,229 توکن موجود در گردش است.


در این پلتفرم محدودیتی برای تعداد توکن‌هایی که می‌توان ضرب کرد وجود ندارد و هر بار با ایجاد یک بلوک جدید، توکن‌های در گردش جدیدی منتشر می‌شوند. تعداد کل EOS در گردش را می توان هر سال 5 درصد افزایش داد.


سایر اطلاعات فنی

EOS در تاریخ 29 آوریل 2018 به بالاترین قیمت کنونی (ATH) خود یعنی 22.89 دلار رسید. این پلتفرم در آوریل به بالاترین حد خود رسید در مقایسه با دسامبر 2017 یا ژانویه 2018 (زمانی که سایر ارزهای دیجیتال سطوح بالای خود را ایجاد کردند) به مبانی قوی خود که به آن کمک کرد تا جلو بیفتد. با این حال، عملکرد فعلی قیمت نشان می‌دهد که EOS در مسیر قیمتی نزولی قرار دارد.


چگونه شبکه EOS ایمن است؟

علاوه بر مکانیسمی که EOS برای ایمن کردن تراکنش‌های خود از آن استفاده می‌کند، EOS.IO رویکردی فعال برای حاکمیت دارد.


EOS دارای ویژگی‌هایی است که کاربران را قادر می‌سازد رای دهند و تصمیماتی را برای تغییر قوانین نرم افزار اتخاذ کنند.


چگونه شبکه EOS ایمن است؟.png

هولد EOS به کاربر این امکان را می‌دهد که از طریق استیکینگ در مورد تصمیمات رأی دهد و تولیدکنندگان بلوک وظیفه دارند هر تصمیمی را که تأیید می‌شود انجام دهند. هم دارندگان / استیک کنندگان و هم تولیدکنندگان بلوک می‌توانند به اصلاح قانون EOS رأی دهند. این موضوع در نهایت به تولیدکنندگان بلوک EOS قدرت گسترده‌ای بر روی کاربران معمولی شبکه می‌دهد.


به عنوان مثال، تولیدکنندگان بلوک EOS توانایی مسدود کردن حساب‌ها را دارند - این برای امنیت بیشتر شبکه در برابر کاربران در نظر گرفته شده است، با این حال، قدرتی مانند این در تئوری می‌تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. برای مسدود کردن یک حساب، تنها به ۱۵ نفر از ۲۱ تولیدکننده بلوک EOS نیاز است تا با هم رای دهند، از این جهت می‌توان گفت که ایاس (EOS) نیمه‌متمرکز است.نحوه استفاده از EOS

به طور طبیعی، استفاده اولیه از EOS، مشارکت در مکانیسم DPoS آن، ساختن برنامه‌ای غیرمترمزکز و مشارکت در حاکمیت شبکه است.


با این حال، بسته به بازار، EOS را می توان به لطف تراکنش های فوری و ایمن آن هم به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری سوداگرانه (خرید و فروش با هدف جذب سود) و هم به عنوان وسیله پرداخت استفاده کرد. با این اوصاف، EOS به اندازه برخی ارزهای دیجیتال دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و این پلتفرم در بخش dApp استفاده بسیار کمی داشته است.